fbpx

BSN číslo

Čo je číslo BSN?

Ak chcete v Holandsku legálne pracovať, musíte sa registrovať na Holandskom daňovom úrade Belastingdienst, kde Vám vydajú BSN číslo, tiež známe ako Burgerservicenummer alebo Sofi číslo.

Toto číslo je potrebné pre legálnu prácu v krajine, platenie daní vláde a na získanie náhrady, taktiež na odhadu platieb sociálneho zabezpečenie súvisiacich s prácou, pri otvorení účtu a pod. Číslo sa vydáva na celý život. Pre občanov Holandského kráľovstva sa BSN číslo vždy udáva na vodičskom preukaze, občianskom preukaze alebo v Pase. Ľudia vlastniaci iný pas (ako holandský) dostanú dokument s daným číslom.

Hľadajte voľné miesta v Holandsku

Ako dostať BSN?

Ak pôjdete do Holandska cez nás, pracovná agentúra v Holandsku Vám BSN vybaví. Po príchode do Holandska bude Váš doklad totožnosti (pas alebo občiansky preukaz, uistite sa, že sú v poriadku, ináč Vám nevydajú BSN číslo) a Vaše bydlisko registrované na Daňovom úrade. Hneď potom môžete začať pracovať.

V závislosti od pracovných postupov v agentúre, niektorí zamestnanci dostanú BSN v ten istý deň, iní musia čakať dva týždne. Ak začnete pracovať skôr ako dostanete BSN, bude sa Vám počas tohto obdobia počítať zvýšená daň, na ktorú si potom vyžiadate daňovú náhradu na ďalší rok.

Ak pôjdete do Holandska bez agentúry, budete musieť žiadať o BSN na najbližšom Daňovom úrade. Budete musieť predložiť doklad totožnosti a ukázať bydlisko.

Registrujte sa pre prácu v Holandsku

Pre viac informácií o BSN čísle, ako ho dostať a o Holandskom Daňovom úrade prosíme navštívte www.belastingdienst.nl.

BSN number BSN číslo

Registrujte sa pre prácu v Holandsku

Po registrácii Vás budeme do 1 pracovného dňa kontaktovať