fbpx
510 videní

COVID-19 [posledné aktualizácie]

510 videní
COVID-19 [posledné aktualizácie]

Vzhľadom na pretrvávajúcu pandémiu COVID-19 s vami budeme zdieľať informácie o situácii v Holandsku. K zmenám dochádza veľmi rýchlo. Na pomoc v tejto kríze využívame všetky naše zdroje a infraštruktúru. Preto budeme na tejto stránke uverejňovať pravidelné aktualizácie o kríze COVID-19, aby ste boli informovaný o najnovšom dianí a stave.

Ak sa momentálne nachádzate v Holandsku a máte akékoľvek otázky ohľadne svojej pracovnej situácie a/alebo ubytovaní Neváhajte nás kontaktovať.​

Dôležité vedieť!

Môžete cestovať do Holandska?

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča občanom Slovenskej republiky necestovať do žiadnej krajiny sveta. Z tohto tvrdenia vyplýva, že môžete vycestovať, a to na vlastné riziko. Medzinárodné letiská SR sú však uzatvorené až do obvolania, väčšina cezhraničných priechodov je uzatvorená alebo funguje iba v obmedzenom režime. Medzinárodné spojenia autobusových, železničných spojení je zrušených, spoločnosti zabezpečujúce transfery do Holandska pozastavili svoje služby. To znamená, že ak sa rozhodnete pre vycestovanie, tak jedine vlastným autom.

Môžete cestovať z Holandska naspäť na Slovensko?

Vláda SR nariadila, že každý, kto vstúpi na územie krajiny musí ísť do izolácie do určených zariadení na dobu nevyhnutnú na vykonanie laboratórnej diagnostiky ochorenia COVID-19. Toto nariadenie je platné od pondelka, 6.4. od 7:00 až do odvolania.Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22377070/do-platnosti-vstupuju-nove-opatrenia-proti-sireniu-virusu.html?ref=trz

Sú tam voľné pracovné pozície?

Áno! V zahraničí máme stále voľné pracovné pozície. Ak ste ochotný opustiť svoju krajinu a ísť pracovať do zahraničia, vieme vám pomôcť nájsť prácu spolu s ubytovaním. Kvôli COVIDu-19 sa v Holandsku zvyšuje dopyt po pracovníkoch.

Budem počas práce v Holandsku poistený?

Áno! Všetci naši klienti zabezpečujú zdravotné poistenie po podpísaní zmluvy.

Užitočné odkazy:

Najnovšie informácie o situácii v Holandsku:

Zverejnené vládou dňa 31. marca:

Holandská vláda rozhodla, že všetky korona opatrenia budú predĺžené do utorka, 28. apríla. Zároveň rozhodla, že týždeň pred ukončením pôsobenia týchto opatrení vláda následne rozhodne o ďalšom postupe.

Zverejnené vládou dňa 23. marca:

V pondelok 23. marca vláda prijala dodatočné opatrenia v boji proti koronavírusu. Predseda vlády Mark Rutte, minister spravodlivosti a obrany Ferd Grapperhaus, minister zdravotníctva Hugo de Jonge a minister zdravotníckej starostlivosti Martin van Rijn oznámili tieto opatrenia na tlačovej besede. Opatrenia sú založené na odporúčaní Národného inštitútu pre verejné zdravie a životné prostredie (RIVM).

 • Z domu vychádzajte len ak je to nevyhnutné. Domov opúšťajte len ak idete do práce v prípade, že neviete pracovať z domu, ak idete na nákup alebo sa idete postarať o iných. Môžete vyjsť na čerstvý vzduch, ale nekonajte tak v skupinách. Vždy sa zdržujte v dostatočnej vzdialenosti od iných ľudí (minimálne 1,5 metra) a vyhýbajte sa všetkým sociálnym udalostiam a skupinám ľudí. Doma: obmedzte počet návštevníkov na 3 a dodržujte dostatočnú vzdialenosť (1,5m) od jeden druhého.
 • Tak ako doteraz, ak kašlete alebo máte nádchu: ostaňte doma. Ak niekomu vo vašej domácnosti stúpne teplota a má horúčku, všetci členovia domácnosti by mali ostať doma. Toto sa nevzťahuje na kľúčových pracovníkov v kľúčových sektoroch a kritických procesoch, s výnimkou tých, ktorí ochorejú.
 • Všetky zhromaždenia sú obmedzené do 1. júna, vrátane zhromaždení menej ako 100 ľudí. Toto je sprísnenie existujúceho zákazu (ktorý platil do 6. apríla). Výnimkou sú pohreby a cirkevné svadby. Viac informácií bude nasledovať čoskoro.
 • Verejná doprava a obchody musia prijať opatrenia, aby zabezpečili, že ľudia sa zdržujú v dostatočnej vzdialenosti. Napríklad obmedzenie počtu ľudí, ktorému je dovolený vstup do obchodov naraz.
 • Podniky v kontaktných odvetviach, ako sú kadernícke salóny a kozmetické salóny, musia byť zatvorené do 6. apríla. Na iných odborníkov, ako fyzioterapeutov, sa nalieha, aby pracovali prostredníctvom video hovorov kdekoľvek to je možné.
 • Kasína teraz podliehajú rovnakým obmedzeniam ako zariadenia podávajúce jedlo a nápoje a budú zatvorené od 24. marca 2020.
 • Zariadenia ako rekreačné parky musia prijať opatrenia, aby ľudia dodržiavali vzdialenosť 1,5 metra od jeden druhého. V prípade, že sa tak nestane, môžu miestne úrady nariadiť uzatvorenie týchto lokalít.
 • Primátori môžu vyčleniť areály, ako parky, pláže alebo susedstvá, v ktorých sa ľudia nemôžu zhromažďovať. Úrady budú vykonávať potrebné opatrenia proti skupinám 3 alebo viacerých ľudí, ktorí nebudú dodržovať vzdialenosť 1,5 metra od jeden druhého. Toto neplatí pre deti alebo ľudí v rovnakej domácnosti, ako napríklad rodiny.
 • Zákaz zhromažďovania neplatí pre verejné trhy, keďže zohrávajú kľúčovú úlohu pri dodávaní jedla spotrebiteľom v niektorých častiach krajiny. Obce a vedúci trhu preskúmajú spôsoby, ako je možné udržať dobrú vzdialenosť medzi členmi verejnosti.
 • Vláda chce byť taktiež schopná presadiť existujúce opatrenia efektívnejšie. Primátori budú mať možnosť nariadenia pohotovostného zákona, aby boli schopní jednoduchšie a rýchlejšie iniciovať donucovacie činnosti. Primátori môžu taktiež uzavrieť niektoré lokality, vrátane parkov, pláží a kempov. A ľudia, ktorí porušia pravidlá môžu byť pokutovaní.

Zverejnené vládou dňa 15. marca:

 • Školy a škôlky zatvorené od pondelka 16. marca do pondelka 6. apríla. Toto sa vzťahuje na základné, stredné a odborné školy MBO.
 • Deťom rodičov pracujúcich napríklad v zdravotníctve, na polícii, vo verejnej doprave a v hasičskom zbore je poskytovaná starostlivosť v školách a škôlkach, aby mohli ich rodičia pokračovať v práci. Táto starostlivosť nie je spoplatnená. Na zobrazenie zoznamu všetkých kritických zamestnaní kliknite tu.
 • Lektori budú organizovať dištančné vzdelávanie pre deti, ktoré sú doma, prioritne pre postgraduálnych študentov stredných škôl a MBO.
 • Všetky výdajne jedla a nápojov budú zatvorené od nedele 15. marca, 18:00 do pondelka 6. apríla.

Zverejnené holandskou vládou dňa 12. marca:

 • Od štvrtka 12. marca 2020 platia v Holandsku nové opatrenia na zastavenie šírenia koronavírusu. Premiér Mark Rutte a minister zdravotníctva Bruno Bruins oznámili tieto opatrenia na tlačovej besede. Opatrenia sú založené na odporúčaní Národného inštitútu pre verejné zdravie a životné prostredie (RIVM).
 • Pre každého v Holandsku: ak máte nádchu, kašlete, bolí vás hrdlo alebo máte horúčku, ostaňte doma. Vyhýbajte sa kontaktu s inými (sociálne dištancovanie). Doktorovi volajte len ak sa vám symptómy zhoršia.
 • Zhromaždenia viac ako 100 ľudí musia byť v Holandsku zrušené. To zahŕňa uzávierku verejných miest ako sú múzeá, miesta konania koncertov, divadlá, športové kluby a zrušenie športových zápasov a iných udalostí.
 • Ľuďom naprieč Holandskom je odporúčané, aby pracovali z domu alebo znížili svoj pracovný čas, ak je to možné.
 • Zraniteľní ľudia (starší ľudia a ľudia so zoslabeným imunitným systémom): vyhýbať sa veľkým zhromaždeniam ľudí a verejnej doprave. Ľuďom je vo všeobecnosti odporúčané obmedziť návštevy zraniteľných osôb.
 • Pre zdravotných pracovníkov a personál v ďalších kritických sektoroch: očakáva sa od vás veľa. Ak vykazujete príznaky vrátane horúčky, mali by ste ostať doma. Ak je to nutné, poraďte sa so svojím zamestnávateľom. Necestujte do zahraničia.
 • Univerzity a inštitúcie vyššieho odborného vzdelávania (HBO) sú povinní ponúkať online prednášky namiesto prednášok konajúcich sa vo verejných priestoroch.
 • Základné školy, stredné školy, stredné odborné školy (MBO) a centrá starostlivosti o deti ostanú otvorené ako zvyčajne. Vyskytlo sa len zopár infekcií a tieto prostredia sú menej medzinárodné. Deti a mladí ľudia nepatria k vysoko-rizikovým skupinám. Zatváranie škôl by malo veľký vplyv na spoločnosť, ale značne by neprispievalo k redukcii šírenia koronavírusu. Deti, ktoré vykazujú symptómy nádchy by mali ostať doma.
19.03.2020

Mám šancu získať prácu v zahraničí?

 • Ste fyzicky zdatný/á?
 • Ste motivovaný/á?
 • Ste ochotný/á pracovať a žiť s ľuďmi z iných krajín?
 • Chcete zarábať minimálne 1750 eur mesačne?

Skvelé, Qbis Vám môže pomôcť nájsť prácu v zahraničí

Získajte pracovnú ponuku

Získajte viac informácií o práci v zahraničí

Získajte personalizované informácie od Qbis