fbpx

Plat v Holandsku

Aký typ platu môžem v Holandsku očakávať

Väčšina ľudí odchádza do Holandska zarobiť peniaze, preto na čom najviac záleží je plat v Holandsku. Koľko zarobíte, závisí od sektoru v ktorom pracujete, Vašej kvalifikácie a koľko hodín odpracujete. Avšak by to nemalo byť menej ako stanovená minimálna hrubá mzda, ktorá je 1335 EUR na mesiac.

Nekvalifikovaní pracovníci, ktorí prichádzajú za prácou do Holandska dostávajú medzi 800 a 1200 EUR na mesiac. Toto je odmena za 40 hodinový pracovný týždeň. Po zaplatení nájmu, poistného a daní ktoré nezahrňajú životné náklady. Kvalifikovaní pracovníci, v závislosti od ich profesie majú zaplatené medzi 1000 a 2000 EUR na mesiac. Po nájme, poistení a daní, ale pred platením životných nákladov. Niektorí pracovníci majú ešte okrem svojho platu uhradené dopravné náklady.

Okrem mzdy tiež dostávate dovolenkové dávky. Každá odpracovaná hodina prispieva k týmto dávkam. V závislosti od pracovnej agentúry, dávky na dovolenku môžu byť platené za každú odobratú dovolenku alebo dvakrát do roka. Zvyčajne v Júni alebo v Decembri.

Hľadajte voľné miesta v Holandsku

Ako Vás vyplácajú v Holandsku?

Naši partneri v Holandsku platia za odpracované hodiny. Závisí od pracovnej agentúry, či Vás vyplatia týždenne, raz za dva týždne alebo raz za štyri týždne. Váš plat po odpočítaní nájmu, poistného a daní, bude prevedený na Holandský alebo zahraničný bankový účet, ktorý ste uviedli po príchode do Holandska.

Na otvorenie bankového účtu v Holandskej banke musíte predložiť :

BSN Číslo
Adresu bydliska
Pracovnú zmluvu s Holandskou pracovnou agentúrou

Otvorenie účtu v Holandskej banke môže trvať od troch do štyroch týždňov.

Registrujte sa pre prácu v Holandsku

Prečo mladým ľudom platia menej?

Podľa Holandského práva, plat v Holandsku, pre ľudí mladších ako 23 rokov môže byť nižší. Je to preto, aby znížili nezamestnanosť mladých. Čím je pracovník mladší, tým menej peňazí dostane na hodinu.

Závisí od veku a sektoru v ktorom pracujete, mesačný plat mladších zamestnancov sa pohybuje medzi 600 a 900 EUR. Toto je plat po odpočítaní nájmu, poistného a daní.

Keďže plat v Holandsku a platobné podmienky závisia od Holandskej pracovnej agentúry, podrobnosti sa dozviete počas pohovoru so svojím konzultantom.

Plat v Holandsku

Plat v Holandsku

Registrujte sa pre prácu v Holandsku

Po registrácii Vás budeme do 1 pracovného dňa kontaktovať