fbpx

Plat v Nemecku

Odlišné výplaty pre kvalifikované a nekvalifikované práce

Väčšina zamestnancov, ktorí odchádzajú do Nemecka sú kvalifikovaní pracovníci, ktorí majú skúsenosti v špecifických oblastiach. Ich plat závisí od odvetvia v ktorom pracujú, ich kvalifikácie a počtu odpracovaných hodín. Nemusí však byť nižší ako pevná minimálna mzda, ktorá sa uplatňuje v každom sektore. Závisí od ich profesie, ich plat v Nemecku je medzi 900 a 1600 EUR na mesiac po zaplatení nájmu, poistného a daní.

Pre nekvalifikované pozície, zamestnanci v Nemecku zamestnaní cez nás dostávajú od 800 do 1200 EUR na mesiac. Toto je dané v priemere za 40 pracovných hodín v týždni po zaplatení nájmu, poistného a daní. Okrem platu získajú pracovníci aj rekreačné dávky. Tieto dávky sú počítané na hodinu: každá odpracovaná hodina prispieva k celkovej rekreačnej dávke. Čím dlhšie pracujete, tým viac peňazí na dovolenku sa pripočíta ku každej odpracovanej hodine (napríklad, v prvom roku dostanete v celku 24 dní dovolenky, druhý rok 25 dní dovolenky atď).

Hľadajte voľné miesta v Nemecku

Aký plat môžem očakávať v Nemecku?

Nemecké pracovné agentúry platia svojim pracovníkom raz za mesiac. Plat je po odpočítaní daní, poistného a nájmu (v prípade, že agentúra Vám zabezpečí ubytovanie) prevedený buď na Nemecký alebo zahraničný bankový účet uvedený po príchode do Nemecka. Štandardný pracovný týždeň pod dočasnou pracovnou zmluvou je 37,50 pracovných hodín. Ak dočasný pracovník odpracuje 37,5 hodín v týždni, tieto hodiny sa objavia na “časovom účte” (Germ. Zeitkonto).

Registrujte sa pre prácu v Nemecku

Zeitkonto (časový účet)

Zeithkonto je podobný napríklad sporiacemu účtu v banke. Každý mesiac agentúra vypočíta koľko nadčasov pracovník urobil. Tieto hodiny sa pripočítajú k účtu. Ak nasledujúci mesiac pracovník odpracuje menej ako priemer 37,5 hodín cez týždeň, rozdiel sa zaplatí z ich účtu. Ak by si pracovník vybral dlhšiu dovolenku, jeho dovolenka bude taktiež kompenzovaná z hodín, ktoré sú uložené na účte. Štandardne by malo byť našetrených 150 hodín aby sa za nadčas zaplatilo hneď. Niektorí klienti si stanovujú nižšie limity. Ak pracovník prestane pracovať, za všetky nahromadené hodiny je zaplatený. Pre výpočet platu v Nemecku by sa preto mali brať do úvahy rôzne faktory.

Plat v Nemecku

Plat v Nemecku

Plat v Nemecku

Registrujte sa pre prácu v Nemecku

Po registrácii Vás budeme do 1 pracovného dňa kontaktovať